Lista Kablowa

Opis

Program „Lista kablowa” został stworzony do szybkiego doboru zabezpieczeń i WLZ dla projektowanych i budowanych obiektów oraz opracowania listy kablowej, którą możemy załączyć do projektu.

Użytkownik wprowadzając potrzebne parametry stacji, odbioru i linii, natychmiast otrzymuje wyniki. Jeżeli  nie są one zadowalające należy skorygować wprowadzone dane linii kablowej czy zabezpieczenia, aż do otrzymania poprawnych wyników  poprzez podpowiedzi programu. Program umożliwia obliczenia dla trzech poziomów.

Program „Lista kablowa” został opracowany z myślą o:     

 -biurach projektowych, projektantach,
 -kierownikach robót elektroinstalacyjnych,
 -instalatorach i wykonawcach robót elektrycznych.

Program został opracowany przez biuro projektowe Eko Elprom, przede wszystkim dla własnych potrzeb, co świadczy o przydatności tego narzędzia dla tej grupy.

Biuro projektowe: Gdy Inwestor żąda od biura „listy kablowej” to nie ma lepszego narzędzia niż nasz program, dzięki któremu dokonasz szybkiego jej stworzenia w kilka minut, wydrukowania i dołączenia do projektu lub  zapisu w formacie PDF i wysłania jej mailem. Stąd nazwa naszego programu: „Lista kablowa”.

Wykonawcy: Gdy wprowadzają Ci zmianę na budowie zwiększając moc lub dodając obwód, nie masz kontaktu z projektantem, a musisz szybko podjąć decyzję nasz program odpowie Ci na pytanie, jaki przekrój kabla potrzebujesz (poinformuje o jego procentowym obciążeniu, spadkach napięć, doborze zabezpieczenia, spełnieniu warunków szybkiego wyłączenia, prądach zwarciowych itp.)

Historia: Program „lista kablowa” powstał na bazie programu stworzonego w Excelu w roku 2000 przez Marka Łagodzińskiego, jako narzędzie ułatwiające obliczenia w biurze projektowym.  Przechodził kilka udoskonaleń, ale był ciągle w postaci Excela.

Na początku roku 2007 podjęto decyzję o sprofesjonalizowaniu i udoskonaleniu tego narzędzia w oparciu o środowisko Visual Studio 2005 . Trwało to prawie 42 miesięcy ze względu na natłok prac bieżących w biurze, jak i wielu korektom oraz udoskonaleniom, jakim program był poddawany, aby ułatwić i przyśpieszyć pracę w biurze projektowym. Oddajemy Państwu program opracowany, który spełnia wszystkie oczekiwania do stworzenia „listy kablowej”.

 

Do tej pory przeprowadziliśmy już klika aktualizacji tego oprogramowania wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom oraz polepszając i optymalizując jego działanie.

 

Historia aktualizacji:

  1. 15.06.2010 -wersja 1 (0.9.6) zakończenie prac przy programie i uruchomienie strony
  2. 22.09.2010 - wersja 1 (0.9.7) wprowadzenie drobnych korekt i optymalizacja programu
  3. 27.09.2010 - wersja 1 (0.9.8)
  4. 24.11.2010 - wersja 1 (0.9.9) aktualizacja 
  5. 21.04.2011- wersja 1 (1.0.0) wprowadzenie drobnych korekt i optymalizacja programu